Yeniköy’de Hasan Akoğlu Farkı

4 Nisan 2019’da mazbatasını alarak göreve başlayan Yeniköy Mahallesi Muhtarı Hasan Akoğlu, dün azaları ile birlikte Yeniköy maşatlıkta düzenlediği kahvaltıda basın mensupları ile bir araya geldi. Göreve geldikleri günden itibaren yaptıkları çalışma ve hizmetleri basın mensupları ile paylaşan Muhtar Akoğlu, yeni dönemde yapmak istedikleri hedeflerle projeleri de basın mensupları ile paylaştı.
Yeniköy Mahallesi Muhtarı Hasan Akoğlu, özellikle Yeni, yaşanılabilir bir Yeniköy’ün inşa edilmesi için çalıştıklarının altını çizerek Tüm proje ve çalışmaları ortak paydaşlarla el ele vererek hayata geçireceklerinin altını çizdi.
Akoğlu, yapmış olduğu açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;
“Değerli Basın Mensupları öncelikle davetimize icap edip geldiğiniz için Yeniköy Mahallesi ve Muhtarlığımız adına hepinize teşekkür ediyorum.
4 Nisan 2019 tarihinde ben azalarımın mazbatamızı alışımız üzerinden tam 51 gün geçmiş bulunmakta.
Ben ve ekibim seçilmeden önce nasıl muhtar gibi görev yapıp Yeniköy Halkımıza hizmet ettiysek seçildikten sonra da performansımızı artırarak sorunların çözümü için çalışmayı sürdürdük.
“Yeniköy Bizimle Değişecek” sloganı ile çıkmış olduğumuz yolda 51 günlük kısa sürede mahallemiz için yaptığımız bazı çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum;
Öncelikle mahallemizin en büyük sorunlarının başında yer alan Su sorununu çözüme ulaştırdık. Seçilmeden önce başlattığımız su sorununun çözümü ve dağ sularının mahalleye gelmesi muhtarlığımızın resmi kurumlarla girişimi ve mahalle sakinlerimizin desteği ile imece usulü halledilerek çözüme kavuşmuş oldu.
Yine Mahallemizde yıllardır çözüme kavuşacağı söylenen ancak çözüm bulunamayan Yeniköy meydanının genişletilmesi ve eski yapıların yıkılması da bizim muhtarlığımıza nasip oldu. sizlerin de haber olarak yer verdiği gibi Yeniköy meydanın da ki eski yapılar kısa süre içerisinde Orhangazi Beleyesi tarafından hiç kimse mağdur edilmeden yıkılarak mahallemiz daha ferah bir meydana kavuşmuş olacak. Bu vesile ile bizlerin taleplerini geri çevirmeyen ve bu projeye öncelik veren Belediye Başkanımız Sayın Bekir Aydın başta olmak üzere tüm ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Mahalle sakinlerimizin en büyük taleplerinden biri olan Arazı yollarının düzenlenmesi yapıldı. Önümüzde ki günlerde yollara dökülecek malzeme ile de daha rahat hale gelmiş olacak.
İznik Gölüne büyük ölçüde sahili olan mahallemiz sorumluluk alanında ki Taşlık Göl sahil düzenleme çalışmaları yapılarak sahil daha kullanışlı hale getirildi.
Sosyal yardımlar ile asker uğurlamaları bu yıl daha da artırarak yapılıp gerekli destekler sunuldu. Yine ayrıca Mahallemizde yaşayan tüm vatandaşlarımız için bilgi veri tabanı oluşturmaya başladık, burada kan grubu ve iletişim bilgileri yer almakta olup acil bir durumda hemşerilerimizin yardımına koşulacaktır.
9-İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız kayıt altına alınıp ısınma sorunundan gıdaya kadar birçok ihtiyacı temin edilerek yakın takipleri yapılacaktır.
Yeni caminin ramazan öncesi bakımı ve yanmayan ışıklarının tadilatı muhtarlık öncülüğünde imece usulü yapımı sağlandı
En geniş katılımlı iftar yemeği, 16 yıllık gelenek yine kesintisiz olarak mahalle halkımızın desteği ile imece usulü gerçekleştirildi.

YAPACAKLARIMIZ-HEDEFLER

Mezarlık ve Üniversite yolu yapımı
Üniversite ile daha sıkı ilişkiler kurulacaktır. Meslek Yüksek Okulu öğrenci ve yönetimi ile Yeniköy olarak bütünleşme adına tüm çalışmalar yapılacak ve mahallemize katma değer sunması sağlanacaktır.
Karayolları ile görüşülerek Orhangazi-Yeniköy anayolunun yapılmasını sağlamak
Kadın derneği ile bayan kıraathanesi kısa sürede faaliyete geçecek. Bu bağlamda Mahallemize vakıf ve kooperatif gibi kurumların kurulması sağlanıp, özellikle kadınlarımızın üreterek aile bütçesine katkı sunulması sağlanacaktır.
Bağlantıları tamamlanan Doğalgazın mahallemize kısa sürede gelmesi için Armagaz ile gerekli görüşmeleri yaparak bu kış içerisinde gazın mahallemize verilmesini sağlamak en büyük hedeflerimiz arasında yer almaktadır.
Yeni Mezarlık alanı ile ilgili Orhangazi Belediyemiz ile gerekli görüşmeler yapıldı ve yer arayışları sürmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: