Trabzonlular Kadırga’ya Hazırlanıyor

TRABZONLULAR KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ’NİN BU YIL 13’ÜNSÜNÜ ORGANİZE ETTİĞİ KADIRGA ŞENLİĞİ’NDE KARADENİZLİ VATANDAŞLAR BULUŞTU. (MUSA ÖZTÜRK/BURSA-İHA)

Orhangazi Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından 2001 yılında başlayarak geleneksel hale getirilen kadırga şenliklerinin on sekizincisi için hazırlıklar başladı. Binlerce kişiyi bir araya getiren Kadırga Şenlikleri 22-23 Haziran tarihinde Orhangazi İznik Gölü kıyısında düzenlenecek.
Orhangazi Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cemal Karagüzel, 22-23 Haziran tarihlerinde yapılacak olan şenliklerle ilgili hazırlıkların başladığını belirtti. 18’incisini düzenleneceği şenliklerin bu yıl daha da görkemli olması için çok yuğun çalıştıklarını belirten Karagüzel ‘ Bu yıl da Orhangazi horona ve müziğe doyacak her yıl olduğu gibi bu yılda Orhangazi’de bir Kültür buluşmasını gerçekleştireceğiz’ dedi. Başkan Karagüzel ‘Her yıl olduğu gibi yöresel sanatçılarımızın sahne alacağı şenliklerimize bu yıl daha güçlü bir kadro ile hazırlandık tüm Orhangazili hemşerilerimiz ve yakın illerden gelecek olan hemşerilerimizi 2 gün boyunca doyasıya eğlenecekleri bir organizasyonla bir araya getireceğiz Orhangazi horonla coşacak dedi. Orhangazi Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cemal Karagüzel bu yıl 18’incisini gerçekleştirilecek olan Kadırga Şenliği’ne tüm Orhangazi halkını davet ederek, geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi Kadırga Şenliğimizde tüm Orhangazi halkı ile kenetlenerek büyük bir şölen yaşamak istiyoruz dedi. Açılışı 22 Mayıs cumartesi günü başlayacak olan şölen için protokol açılışı ise 24 Haziran Pazar günü saat 13.00’de yapılacak ve şenlikler aynı gün akşama kadar devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: