Belediyenin Borçları Çarşı Meydanına Asıldı

Gemlik’in yeni belediye başkanı seçilen CHP’li Mehmet Uğur Sertaslan, AKP’li Başkan Refik Yılmaz döneminden kalan borçları açıkladı.

Gemlik’in yeni belediye başkanı seçilen CHP’li Mehmet Uğur Sertaslan, AKP’li Başkan Refik Yılmaz döneminden kalan borçları açıkladı.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde seçilerek göreve başlayan CHP’li Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, önceki başkan AKP’li Refik Yılmaz yönetimden kalan borç durumunu gösteren çizelgeyi afiş yaptırarak çarşı meydanında bulunan alış veriş merkezine astırdı. Sertaslan’ın astığı afişe göre Gemlik Belediyesi’nin 101 milyon 298 bin 355 lira borcu bulunuyor.

BELEDİYENİN UÇAN KUŞA BORCU VAR

Başkan Sertaslan, yaptığı açıklamada belediyenin borcu ile ilgili inceleme yaparak kamuoyu ile paylaşmak istediklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

“Seçimlerde halkımız bizlere bir görev verdi. Ardından da herkesin merak ettiği konu ve bizden çokça talep etmeleri hasebiyle bazı açıklamalarda bulunmak zorunda hissettik kendimizi. Bu anlamda uzman arkadaşlarımızla bir inceleme yapıp belediyemizin şu anki durumu ile alakalı bir hazırlık yaptık. En çok merak edilen konu belediyenin borçları idi. Firma-Şahıs borçları 15 milyon 794 bin 402 lira, alınan depozito teminatları 2 milyon 431 bin 673 lira, emanetler hesabı 3 milyon lira, vergi dairesi borçları 2 milyon 977 bin 643 lira, Sosyal Güvenlik Kurumu Borçları 2 milyon 216 bin 28 lira, Kültür Varlıkları Katkı Payı borçları 526 bin 522 lira, sosyal konutlar ve taahhüt borçları 74 milyon 352 bin 85 lira olmak üzere toplam 101 milyon 298 bin 355 lira borcumuz var. Buradan bütün kamuoyuna Gemlik halkına duyurulur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: