MHP Cumhur İttifakı Ruhuna Dikkat Çekti

15 Temmuz 2016 yılında yaşanan hain darbe girişiminden sonra ülkenin yaşadığı beka sorununu ortadan kaldırmak maksadı ile ortaya çıkmış olan Cumhur İttifakı ülkenin her alanda yeniden yapılandırılması kapsamında faaliyetlere girişmiş ve MHP olarak bu yapılanmaya Cumhur İttifakı kapsamında destek vermiştik. Ülkemizin 2023 hedeflerine her alanda ulaşabilmesi açısından yapılacak çalışmalara desteğimiz Genel Başkanımızın talimatları doğrultusunda tam ve kararlılıkla sürdürülmektedir.
Ancak son dönemlerde yerelde özellikle bazı kurum ve kuruluşların yöneticilerinin Cumhur İttifakının ruhuna aykırı tavır ve davranışlar sergilediğini üzülerek görmekteyiz. Bu ve buna benzer uygulamaların son örneği ilçemiz Milli Eğitiminde yaşanmaktadır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı emanet ettiğimiz okullarımız ve öğretmenlerimizin en üst amiri konumunda olan milli eğitim müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KARATOSUN ve uygulamaları artık ilçemizde tahammül edilemez bir hal almaktadır. Cumhur İttifakı ortağı olarak sahada vatandaşlarımızla dertleştiğimizde maalesef eğitim ile alakalı onlarca sorun ve sitemle karşılaşmakta ve bunların sorumlusu olan Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KARATOSUN ve uygulamalarının cumhur ittifakının ruhuna zarar verdiğini görmekteyiz.
Merkezi sınavla öğrenci alan okullar arasında ilçemizde bir Anadolu veya fen lisesi olmaması, açılması adına bir girişimde bulunulmamış olması, okulların fiziki yapılarının plansız bir şekilde kullanılması, milli eğitim müdürlüğü bünyesinde 3 adet şube müdürü kadrosu bulunmasına rağmen 4 kişinin görevlendirilmesi, okullarımızda çalışma barışının kalmaması, MOBBİNG vb. uygulamaların son dönemde iyice yaygınlaşmış ve okullarımızda huzur kalmamıştır. TOKİ bölgesinde yer alan Anadolu Lisemiz aşağıya taşınmış sonrasında ardından aynı binada Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu plansız programsız bir şekilde açılmış ve binanın büyük bölümü atıl durumda bırakılmıştır.
Okulların dönüşüm ve taşınma işlemlerinde hiçbir kurum veya kesim ile görüşmeden ben yaptım oldu mantığı ile hareket edilmiş daha önceki yıllarda hem Ali Tekin Ortaokulu hem de ÇPL öğrencileri mağdur edilmiştir. Yine bu yıl yapılması planlana dönüşümler hakkında herhangi bir şekilde veli, STK veya kamuoyu ile paylaşım fikir alışverişi yapılmadan çalışmaların el atından sürdürüldüğü duyumları tarafımıza iletilmektedir. En son ÇPL de yaşanan hadiseler Milli Eğitim Müdürlüğünün iş bilmez, keyfi ve hukuk tanımaz tavrının son örneği olarak hafızamızda yerini alacaktır. Sorumlu siyasetin gereği Cumhur İttifakının ortağı olarak yapılan her işin atılan her adımın sonuçlarını takip etmek görevimizdir. Yapılan bu çalışmalar ve bürokrasinin bu tavrı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyin ortaya koydukları cumhur ittifakı ruhuna aykırı hareket ve fiiller teşkil etmektedir. Bu nedenlerden dolayı sorumluluk makamında olan kişilerin sorunun çözümü adına gereken adımları atmasını bekliyor ilçemiz öğrenci veli ve kamuoyu adına atılacak adımların takipçisi olacağımızı ilan etmek istiyorum.
Necati Güneş / MHP Orhangazi İlçe Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: