Yenisölözlü Masör Ailesinden Uyarı!

Orhangazi’ye bağlı Yenisölöz Mahallesi’nde faaliyet gösteren Yenisölöz Masör’ün kurucusu Şevket Başol geçtiğimiz yıllarda yaşamını yitirmişti.
Şevket Başol vefatından önce bu sanatı sadece oğulları Turan Başol ve Metin Başol’a öğretti. Babalarından öğrendikleri bu sanatı Orhangazi’ye bağlı Yenisölöz Mahallesi’nde icra eden Turan ve Metin Başol, vatandaşları önemli bir konuda uyarıyor. Başol kardeşler, babaları Şevket Başol’un ismini kullanan bazı sahtekârlar olduğunu belirterek; “Babamızın kendilerine el verdiğini, bu mesleği öğrettiğini iddia eden kişiler var. Bu kişiler sahtekârdır. Sağlığınız için kesinlikle bu kişilere itibar etmeyiniz. Sölöz ve Yenisölöz birbirine oldukça yakın iki mahalle olmasından dolayı dışarıdan gelen vatandaşlarca karıştırılmaktadır. Derdine derman arayan vatandaşlar yanlış adrese gittiklerinde daha kötü durumlarla karşı karşıya kalabiliyor. Bu sebeple vatandaşlarımızı bu sahtekârlara karşı dikkatli olmaya davet ediyoruz. ” İfadelerini kullandılar.
Metin Başol’a öğretti. Babalarından öğrendikleri bu sanatı Orhangazi’ye bağlı Yenisölöz Mahallesi’nde icra eden Turan ve Metin Başol, vatandaşları önemli bir konuda uyarıyor. Başol kardeşler, babaları Şevket Başol’un ismini kullanan bazı sahtekârlar olduğunu belirterek; “Babamızın kendilerine el verdiğini, bu mesleği öğrettiğini iddia eden kişiler var. Bu kişiler sahtekârdır. Sağlığınız için kesinlikle bu kişilere itibar etmeyiniz. Sölöz ve Yenisölöz birbirine oldukça yakın iki mahalle olmasından dolayı dışarıdan gelen vatandaşlarca karıştırılmaktadır. Derdine derman arayan vatandaşlar yanlış adrese gittiklerinde daha kötü durumlarla karşı karşıya kalabiliyor. Bu sebeple vatandaşlarımızı bu sahtekârlara karşı dikkatli olmaya davet ediyoruz. ” İfadelerini kullandılar.
Yenisölöz Masör işletmecilerinden Turan Başol, insan sağlığının en ufak hatayı dahi kabul etmeyeceğini belirterek; “Masörlük bir sanattır. Bu sanatı bize merhum babamız Şevket Başol öğretti. Ondan öğrendiklerimizin üzerine çeşitli eğitimler de alarak insan vücudu konusunda uzmanlaştık. Bu sanatı icra ederken oldukça dikkatli olmak gerekiyor. Vatandaşlar derman bulayım derken felç kalabilir. Sahtekarlara itibar edilmemesi gerektiğini bir kez daha vurguluyoruz” dedi.
Bilindiği üzere merhum Şevket Başol, yarım asır boyunca binlerce vatandaş, siyasetçi, sporcu, bilim adamı ve ünlünün derdine derman olmuş, masörlük sanatını ise sadece oğulları Turan Başol ile Metin Başol’a aktarmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: