Sezer Sezgin Gururumuz Oldu

Türkiye 1’nci Basketbol Ligi’nde şampiyonluğu elde eden Bursaspor Durmazlar kupasına kavuştu. Bursa Atatürk Spor Salonu’nda oynadığı İTÜ Basket takımını 91-73 mağlup eden Bursaspor Durmazlar Basketbol Takımı, haftalar önce ilan ettiği şampiyonluğunun tacını seyircisi önünde taktı.

Tribünleri tıklım tıklım dolduran taraftar da bu müthiş atmosfere tanıklık etti. Bursaspor Durmazlar’ın Bursa Atatürk Spor Salonu’nda Sigortam.Net İTÜ BB ile oynadığı karşılaşmanın ardından düzenlenen ödül töreninde; Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF CEO’su Ömer Onan, Bursaspor Basketbol Şube Başkanı Sezer Sezgin, TBF Erkek Ligleri Direktörü Derya Yannier, TBF Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, A Milli Erkek Takımı Menajeri Kerem Tunçeri, TBL Müdürü Özgün Önver ile Türkiye Basketbol Federasyonu yetkilileri de yer aldı.

BURSASPOR SÜPER LİGDE KALICI OLACAKTIR

Potanın Timsahları’na kupayı mücadeleyi de takip eden Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu verdi. Bursaspor taraftarının salonda oluşturduğu atmosferden de övgüyle bahseden Başkan Hidayet Türkoğlu, şöyle devam etti: Atatürk Spor Salonu’nda atmosfer yine mükemmeldi. Zaten biz sezon boyunca Bursaspor taraftarının bu salonu nasıl coşkuyla doldurduğunu yakından takip ediyorduk. Bursaspor, camiasıyla Süper Ligimize büyük değer katacaktır. Çünkü biz, ligimizde salonların, Bursa’da olduğu gibi her zaman dolu olmasından yanayız. Başkan Türkoğlu’nun röportajından; 5 yıl önce Sezer Sezgin’in çabalarıyla kurulan Bursaspor Basketbol’un, coşkulu taraftarıyla nam salmış bir kulüp olarak Süper Lig’e gelmesinden memnunluk duyduğunu anladım. Güzel ve anlamlı mesajlar verdi. Bursa kentinin de, büyük bir başarıya imza atan bu takıma sahip çıkması halinde, Bursaspor, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde kalıcı olacaktır dedi.

SEZER SEZGİN GURURUMUZ OLDU

Bursaspor Kulübü Yöneticisi ve Basketbol Şubesi Başkanı Sezer Sezgin, başarının en büyük mimarlarından birisi oldu. Şampiyonluk kupasını federasyon başkanı Hidayet Türkoğlu’ndan alan Sezer Sezgin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; Bugün şampiyonluk kupamızı kaldırdık. 4 yıl uğraştık. Zor ama keyifli bir maceraydı.. Yol arkadaşım Nedim Yücel ‘e Hocamız Arda Vekiloğlu’na Büyük Bursaspor camiasına, Efsane Bursaspor taraftarlarına, emeği geçen kulüp personeline sonsuz şükranlarımla, Bursaspor Basketbol Süper Lig’te dedi. Şampiyonluk töreninde Orhangazili basketbol severler de yerini aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: