İlçe Gündeminden kısa kısa

Sizlerden gelen istek ve şikayetçi olduğunuz konuları gündeme taşımaya devam ediyoruz.
Yine en fazla şikayet edilen ve sizlerin dikkatini çeken konuları aktarmaya kaldığımız yerden devam diyerek sizlerde iletilmesini istediğiniz konuları veya teşekkürlerinizi bizlere yazabilirsiniz.

SEZER SEZGİN İLE YENİ BİR MARKA

Orhangazili genç işadamı Sezer Sezgin’in Sezgin Izgara menüsüne yeni kattığı Sezburger için Cumhuriyet Alanında açtığı yeni işyeri hizmet vermeye başladı. Y
oğun ilgi gören Sezburger, vatandaşlardan da tam not aldı.
Sezburger Cumhuriyet Alanında hizmete girdi. Orhangazili Genç İşadamı, Bursaspor yönetim kurulu üyesi Sezer Sezgin tarafından Bursa yolu üzerindeki Marzim tesislerinde açılan Sezgin Izgara’nın menüsüne eklenen ve Sezgin Izgara’nın kendine özel ürünü olan Sezburger Cumhuriyet Alanında açılan yeni işyerinde de satışa sunuldu. Özel bir lezzet olan ve büyük beğeni toplayan Sezburger Ürününün satışının yapılacağı Cumhuriyet Alanındaki yeni işyeri Orhangazililer tarafından büyük ilgi gördü. Genç işadamı Sezer Sezgin, tamamen kendi ürünleri olan Sezburger’in Marzim tesislerindeki işyerinde ilk olarak menülerine eklendiğini belirterek, menümüz büyük ilgi ve beğeni görünce şehir merkezinde de böyle bir işyeri ile Orhangazililere hizmet vermeye başladık dedi. Öte yandan Cumhuriyet Alanı’ndaki yeni işyeri Sezburger, gece saat 23.00’e kadar müşterilerine hizmet verecek.

MİNİBÜSLERE HER YER MÜSAİT

İlçemiz sıkıntıları arasında yer alan otomobil çoğunluğu ve park sorununa birde yenisi minibüsler tarafından eklendi. Günümüzde yedi hat bulunan minibüs seferleri araç kullanan ve kullanmayan vatandaşları neredeyse bezdirdi. Durak harici indi bindi yasak olmasına rağmen sanki her yer müsaitmiş gibi vatandaşları indirirken şehir içi trafiğini alt üst ediyor. Duraklara vatandaşların park edilmesi yasaklanıyor fakat ilçe genelinde neredeyse durak dahili her yere yolcu bırakılabiliyor. Bunların ise acil bir durumla karşı karşıya kalan sürücülerin önlerine minibüsler yolcu indirip alırken engel olmaya devam ediyor. sürücülerin artık kabusu haline gelen minibüsler her cadde ve sokak ta yolcu indirip bindirmeye devam ederken aynı zamanda durak harici indi bindi yasak olmasına rağmen dinlememekte ısrarla devam ediyor.

ILIPINAR İÇİN GEREKLİ ADIM ATILMALI

İznik gölünün %51’ine sahip olan ilçede su sporları, Samanlı ve Katırlı dağlarında Tracking ve dağ sporları yapılmaktadır. Gürle dağı, yamaç paraşütü için çok elverişli olması sebebiyle önem arz etmektedir. Keramet köyünde bulunan doğal ılıca ve M.Ö. 5400 yıllarına kadar uzanan Ilıpınar kazı çalışmaları, Orhangazi turizmine alt yapı oluşturmaktadır.
İlçenin bulunduğu alan çok eski devirlerden bu yana yoğun yerleşimlere sahne olmuştur. Geniş bir tarih hazinesine sahiptir. Bunların en önemlisi Ilıpınar kazılarında ortaya çıkmıştır. Çeşitli eşyalar ve mezarlar bu kazılar sonucu ortaya çıkmıştır. Ilıpınar Höyüğü ilk kez 1948 yılında Türk araştırmacı K.KÖKTEM tarafından keşfedilip bilim dünyasına duyurulmuştur.
Bursa bölgesinin en eski yerleşim birimi olduğu belirtilen Ilıpınar Höyüğünde yapılan kazılar sonucunda M.Ö.5400 yıllarına dayanan çok sayıda tarihi eser bulunmuştur.
Hatta tatil ve hafta sonu programları da ilçemizde bu anlamda ne bireysel nede organizasyon yapılmaz.
Geç kalmadan güç olmadan ilçemiz doğal zenginliklerinin gün yüzüne çıkartılarak ilçemize kazandırılması için bireysel ve kurumsal olarak adım atmalıyız.

UYAN MÜSLÜMAN TÜRKİSTAN’DA SOYKIRIM VAR

Ben Doğu Türkistan’ım duyan var mı sesimi Doğduğum gün kaybettim çaldılar nefesimi Ah bu çaresizlik ah kesiyor nefesimi Ben Türküm Türk olan duymaz feryadımı niçin Kin kusuyor üzerime kin kusuyor Kızıl Çin
Çin’in kuzeybatısındaki Sincan Uygur Özerk bölgesinde çıkan çatışmada 16 Türk daha öldürüldü.
Doğu Türkistan yine Çin zulmü altında. Bir annenin gözleri önünde evladı kurşunlanıyor. Türkistan kan ağlıyor sesini duyan var mı? Güneşin doğduğu yerde kardeşin kan ağlıyor görmüyor musun?
Bir insanlık suçuna ancak böyle görmezden gelinebilir, Esma’ya ağlayan ikiyüzlüler görmezden geliyorlar kandaşlarımı. Türkistan’da katledilen Türk kardeşlerimiz için susmayalım ve susanları kınayalım. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Kanları kanımız, dilleri dilimiz, dinleri dinimiz ve soyları soyumuz.
Türkiye Hükümetinden Türkçülük veya İslam namına bile değil sadece demokrasi ve insan hakları namına destek bekliyorlar. Fakat henüz karşılığını hiçbir şekilde alamadılar.
Albayraktan Gökbayrağa selam olsun, Allah (c.c) yar ve yardımcınız olsun. Turan’da bir öksüz Vatan Dayan Doğu Türkistan Uyan bütün dünya….
Düştü bir ad, gönlüm yandı Türkistan
Sızım sızım içim kanar Türkistan
Bir aksi sedadır gelen Türkistan
Dolmadı mı çilen, daha TÜRKİSTAN

HABER OKUMAK İSTEMEYENLER!

Şu sıralar kendi yakınlarımdan, dostlarımdan duyduğum benzer cümleler var:
-Televizyon seyretmiyorum…
-Gazete okumuyorum…
Konuyu internete getirmek istiyorum….
Gazeteciyiz ya!
-Sosyal medyadan mı alıyorsun haberleri?
-Yok, haber almak istemiyorum. Dinlemek, okumak istemiyorum…
İnsanımız gündemden kaçıyor, uzaklaşıyor!
İnsanların kendi yaşadıkları ülkeyle, şehirle ilgili “haberdar olmak” istemeyi, nasıl değerlendirmeliyiz bilmiyorum. Sanırım bu konuda akademisyenlerimizin araştırma yapmasına ihtiyacımız var!

DEVLET HASTANESİNDEN RANDEVU ALMAK ZOR

Orhangazi Hastanesi’nde randevu almakta zorlanan bizi arıyor.
Gerçekten birçok branşta randevu almak çok zor.
Bazen binbir zahmetle alınan randevular bile iptal oluyor.
Diş, kardiyoloji, Dahiliye, Ortopedi, cildiye en sıkıntılı branşların başında geliyor.
Yazlık izinlerin başlamasıyla sanırım bu sıkıntılar arttı.
Bir düzenleme şart.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: