Cem Akçay – Ulusal Egemenlik, Alitekin İlkokulu ve Bekir AYDIN

Merhaba değerli okuyucular. Basılı medyanın her geçen gün boyun eğdiği yazılı medyanın son demlerinden sizlere bir kez daha seslenme imkanı bulduk. Orhangazi’nin medya sektöründeki duayen gazetecilerin ve işini profesyonel yanların bir araya gelerek kurduğu Orhangazi’nin ilk web Televizyonu Orhangazi TV ile yapılan bir ortaklığımız oldu. Seçimlerde ve gündemlerde 7/24 çalışarak sizlere gelişmeleri aktarmaya devam etiğimiz bir sosyal medya platformu kurduk. Çalışmalarımıza bu şekilde devam da edeceğiz inşallah.

******

Bayramınız kutlu olsun çocuklar…

Büyük Millet Meclisi 23 Nisan 1920’de açılmış ve Türk halkı bu tarihte egemenliğini ilan etmiştir. Atatürk, 23 Nisan 1924’te ’23 Nisan’ gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiş, bu tarihten 5 yıl sonra ise 23 Nisan 1929’da bu bayramı çocuklara armağan etmiştir. 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır.

İlk olarak 1979 yılında altı ülkenin katılımıyla uluslar arası boyutta kutladığımız bu milli bayramımız artık dünya çapında büyük değer görmekte ve her yıl ortalama kırk ülkenin katılımıyla uluslar arası bir çocuk şenliği şeklinde devam etmektedir. Yabancı ülkelerden gelen çocuklar ülkemizde sevgi ile karşılanmakta ve Türk çocuklarının evlerinde misafir edilmektedir.

Dünyada çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı tüm dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, millî birliğimizin kenetlenmiş bir ifadesidir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini cumhuriyet çocuklarına emanet eden Atatürk diyor ki: “Türk çocuklarındaki kabiliyet her milletinkinden üstündür. Türk kabiliyet ve kudretinin tarihteki başarıları meydana çıktıkça, büsbütün Türk çocukları kendileri için lâzım gelen hamle kaynağını o tarihte bulabileceklerdir. Bu tarihten Türk çocukları bağımsızlık fikirlerini kazanacaklar, o büyük başarıları düşünecekler, harikalar yaratan adamları öğrenecekler, kendilerinin aynı kandan olduklarını düşünecekler ve bu kabiliyetle kimseye boyun eğmeyeceklerdir.”

******

Alitekin İlkokulu

Evet, arkadaşlar, Alitekin İlkokuluna değinmeden geçemeyeceğim. İlk okullar arasında en köklü okul olan Alitekin, adını bildiğiniz üzere Orhangazi efsane şehit Pilot Ali Tekin’den almıştır. Alitekin İlk Okulu Müdürü Mustafa Kardeş ile eğitimde kaliteyi yakaladı. Son dönemlerde taşınsın mı taşıyacak mıyız gibi konular ile nihayetinde velilerinde tepkisini alarak yer değiştiren okulun son zamanlarda yeni yerine uyumu ve eğitimde ki kaliteyi arttırması Okul Müdürü Mustafa Kardeş’e bağlı. Velilerin her zaman okuldan bizlere şikayetle gelmesini kendisine has çözümleri ile sona erdiren Kardeş, öğrencilerin ve velilerin takdirini kazanmış bir yönetici olmayı başardı. Okul içerisinde birde Alitekin’e ayrı bir köşe hazırlayan Müdür Kardeş, okulun köklü bir eğitim yuvası olduğunu da bir kez daha hatırlatmış oldu. Alitekin’deki bu eğitim başarısı umarım devam eder. Bizlerde medya oranları olarak desteğimizi tam veririz.

******

Bekir Aydın taktir toplayarak başladı

Evet, Orhangazi yeni Belediye Başkanı Bekir Aydın, 31 Mart yerel seçimlerde Orhangazi’nin seçtiği yeni başkanı. Belediye yönetimini devir alan Bekir Aydın’ı bizlerde mazbata töreninde hayırlı olsun dileklerimizi sunduk…

Görüyoruz ki hizmet aşkı ile yanı tutuşan bir belediye başkanımız var. İnşallah böyle devam edecektir. Bundan şüphemiz yok. Göreve geldiği andan itibaren yatıkları ile herkesin takdirini kazanan bir hizmet anlayışı ve kararlar görüyoruz. Umarız alınan kararlar Orhangazi için faydalı olacaktır.

Müthiş bir disiplin ve tasarruf tedbirleri alan Başkan Aydın, bu dönemde yapacağı işler ile çok konuşulacağa benziyor.

Her zaman söyledik. Kazanan Orhangazi olsun diye. İlçemiz seçmenlerimizin kararlarına saygı duymak, yeni belediye başkanımızın çalışmalarını takip etmek ve yapıcı eleştirilerde bulunmak bizim asil görevimizdir. Bu vesile ile ben tekrardan hayırlı olsun diyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: